Reklama

NATURAL - prírodné farbyŽiadne produkty.

NATURAL - prírodné farby
Bývanie s prírodnými farbami bez škodlivín - prirodzené a zdravé bývanie

Mnohý z nás pociťujeme nevoľnosť pri zaobchádzaní s chemickými výrobkami dennej spotreby, ktoré znamenajú skutočné ohrozenie nášho zdravia a nášho okolia.
Dnes ale máme možnosť využívať aj čisto prírodné farby a laky pri ktorých tieto problémy nehrozia.

--- Zdravé farby – vysoká kvalita života
Nikto dnes nepochybuje o tom, že sa v priestore môže zdravo žiť, pokiaľ si ho sám zdravo naplánuje. Preto sú NATURAL prírodné farby vyrobené len zo surovín, ktoré človek roky zo svojho okolia pozná, ako napr. borovicová živica, včelí vosk, ľanový a orechový olej, palmový vosk, šelak, atď.

--- Uzavretý ekologický kruh
Len farby z plnohodnotnej prírodnej živice, rastlinných olejov a voskov, teda z čistých prírodných surovín nezaťažujú naše okolie ani pri vývoji ani pri likvidácii.

--- Farby a laky
Ochrana dreva a prostriedky jeho vonkajšieho krytia boli v posledných desaťročiach vyvinuté ako značne zaťažujúce okolie. Toto zaťaženie si už začína vyberať daň a to nie len na drevnej hmote, ale rovnako vo vzťahu k človeku. Veľké množstvo fungicídov a insekticídov je každý rok spoločne s produktmi predané a použité a tie zostávajú krátko alebo dlho v zemi, vo vzduchu alebo vo vode. Samotné chemické rozpúšťadlá obsiahnuté v chemických farbách značne znečisťujú ovzdušie a sú hneď na druhom mieste za automobilovými exhalátmi.

--- Ešte pred pár rokmi
Nemal nikto, snáď s výnimkou niekoľkých jednotlivcov s problematikou chemických syntetických farieb a lakov mimoriadne skúsenosti. Sotva niekto vedel o problematike PCP, TCP, lindanu atď. Teraz však vieme že nám chemický priemysel po celé desaťročia napĺňa naše byty a domy týmito produktmi. Cez to všetko, že dnes poznáme dôsledky takejto činnosti, chemický priemysel stále takéto produkty dodáva, i keď sú maskované nálepkou o ochrane životného prostredia – napr. „ vodou riediteľné lazúry a laky „

--- Stavebná biológia
V polovici sedemdesiatich rokov prišla stavebná biológia na vzájomnú podmienenosť medzi bytovými jedmi v interiéri a ochoreniami nášho organizmu.

Košík  

(prázdny)
Reklama